הי, שם

Open Site Navigation

מי בכלל צריך פטנטים?

פרק מספר:

11.11.21

13

שתפו:

מי בכלל צריך פטנטים?מה לעשות עכשיו
00:00 / 01:04

כיצד משטר הפטנטים של חברות התרופות משפיע על השוויון בבריאות? והאם הוא באמת מקדם חדשנות? השבוע בפודקאסט "מה לעשות עכשיו" אירחנו את הדס זיו – סמנכ"לית תוכן של רופאים לזכויות אדם – במטרה לבחון את משטר הפטנטים ואת מוטיב הרווח שבבסיסו. דיברנו על הדרכים שבהן כולנו מושקעים בפיתוח פטנטים של תרופות אך רק חברות התרופות הגדולות מרוויחות מהם, על התפשטות השימוש באופייטים בארה"ב ועל האופן שבו משטר הפטנטים מעצב את שוק התרופות.
בנוסף, לאחר הסיקור התקשורתי הנלהב של העברת התקציב, נבחן בשיחתנו את רפורמת ההתחדשות העירונית שאושרה במסגרת חוק ההסדרים. מסתבר שאפשר לתבוע אנשים כ"סרבנים" לפרויקט פינוי בינוי גם כאשר הם מתנגדים לתכנית שעדיין לא קיימת. כאשר שני שליש מבעלי הדירות בבניין תומך בפרויקט, השליש הנותר חשוף לתביעה כספית כבדה מצד היזמים.
בשיחה נבחן כיצד רפורמת ההתחדשות העירונית הנוכחית כמו גם משטר הפטנטים של התרופות עונים או לא על הצרכים של כולנו, ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המענה

witbd
spotify
anchor
google podcasts
radiopublic
pocket casts
breaker

איך אפשר להתקדם לחברה צודקת, שוויונית וסולידרית בעולם שנראה צועד לכיוון ההפוך?
كيف يمكن للمرء أن يتقدم نحو مجتمع عادل ومتكامل ومتضامن في عالم يبدو أنه يتحرك في الاتجاه المعاكس؟

פרופ' דני פילק בהנחייה משותפת עם דב חנין, מייסם ג'לג'ולי וצפורה גוטמן, בשיחות על אקטואליה, תיאוריה, יוזמות ומאבקים חברתיים, בארץ ובעולם.
البروفيسور داني فيلك في تقديم مشترك مع دوف حنين وميسم جلجولي وتسيبورا غوتمان، في حوار حول الأمور اليومية والنظرية والمبادرات والنضالات الاجتماعية في إسرائيل وحول العالم.

© 2021 by עומדים ביחד نقف معًا

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • TikTok
  • YouTube
  • Whatsapp