הי, שם

Open Site Navigation

העיקר שתשובה יקבל מגדלים

פרק מספר:

18.11.21

14

שתפו:

העיקר שתשובה יקבל מגדליםמה לעשות עכשיו
00:00 / 01:04

לאחר הפינוי הכוחני של תושבי/ות גבעת-עמל מבתיהם, השבוע בפודקאסט "מה לעשות עכשיו" התארחה חברת הכנסת נעמה לזימי לשיחה על המאבק לפיצוי הולם לתושבים/ות שמפונים מאחת הקרקעות היקרות בישראל, שהועברה על-ידי המדינה לטייקונים. האם המדינה תכיר בעוול המתגלגל שנעשה לתושבי/ות השכונה משך עשרות שנים? מה עוצר
בעדה כיום מלתת להם מידה של צדק?
עוד בשיחתנו, על רפורמת העלאת גיל הפרישה לנשים ועל מאבקה של לזימי להתייחס באופן מותאם בחוק לנשים שעובדות במקצועות שוחקים, שנפלטו משוק העבודה או שחיות בעוני.
לבסוף, שוחחנו על אחת היוזמות החברתיות החשובות בסדר היום הישראלי: היוזמה להעלות את שכר המינימום ל-40 שקלים לשעה שצמחה כקמפיין של תנועת "עומדים ביחד". האם אנחנו כחברה מוכנים להשלים עם העובדה שישנם עובדים שעובדים במשרה מלאה וחיים בעוני? כאשר יזמנו בזמנו את ההצעה להעלאת שכר המינימום ל-30 שקלים לשעה, הלחץ הציבורי והאנרגיה הציבורית הם שאפשרו את השינוי. הצטרפו אלינו לשיחה על הקשר החשוב בין העבודה הפרלמנטרית של חברי/ות הכנסת לבין הפעילות האזרחית והכוח של כולנו להשפיע כציבור.

witbd
spotify
anchor
google podcasts
radiopublic
pocket casts
breaker

איך אפשר להתקדם לחברה צודקת, שוויונית וסולידרית בעולם שנראה צועד לכיוון ההפוך?
كيف يمكن للمرء أن يتقدم نحو مجتمع عادل ومتكامل ومتضامن في عالم يبدو أنه يتحرك في الاتجاه المعاكس؟

פרופ' דני פילק בהנחייה משותפת עם דב חנין, מייסם ג'לג'ולי וצפורה גוטמן, בשיחות על אקטואליה, תיאוריה, יוזמות ומאבקים חברתיים, בארץ ובעולם.
البروفيسور داني فيلك في تقديم مشترك مع دوف حنين وميسم جلجولي وتسيبورا غوتمان، في حوار حول الأمور اليومية والنظرية والمبادرات والنضالات الاجتماعية في إسرائيل وحول العالم.

© 2021 by עומדים ביחד نقف معًا

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • TikTok
  • YouTube
  • Whatsapp